Afellay ne qiell pas fitores ndaj Realit - F.C Barcelona
 
Picture
Mesfushori i zhdërvjellët, Ibrahim Afellay, ka shprehur ngazëllimin e tij pas rolit vendimtar në fitoren 2-0 të Barcelonës ndaj Real Madridit.Holandezi erdhi nga stoli me 20 minuta të mbetura për të asistuar në golin e parë të Lionel Messi.

“Kjo është vërtet një ndjenjë e jashtëzakonshme. Këto gjëra i ëndërroni kur jeni fëmijë. Të bëni dallimin në një ndeshje kaq të madhe të dy rivalëve të hidhur, është gjë fantastike. Ishte një aksion i bukur individual”, ka komentuar Afellay në asistimin e tij.

“Ne bëmë një performacë të mirë. Ne ishim një ekip më i mirë edhe para përjashtimit të Pepe dhe kishim shumicën e posedimit. Ne nuk i lejuam ata të na provokojnë dhe nxorëm një rezultat të shkëlqyeshëm”, ka shtuar më tej mesfushori.
1/26/2012 07:11:18

nice post

Reply
1/27/2012 02:52:11

Nice one info, thx

Reply

Nice info bro

Reply
1/28/2012 05:45:07

Great info, thx

Reply
2/25/2012 15:32:14

Appreciate your data

Reply

THX for info

Reply
3/22/2012 08:02:48

THX for info

Reply
3/28/2012 20:57:05

THX for info

Reply
5/11/2012 16:50:18

nice post

ReplyLeave a Reply.