Picture
Messi
Messi futet ne Top 10 golashenuesit me te mir ne El Classico

Super ylli i Barcelonës, lojtari më i mirë në botë për momentin Lionel Messi me dy golat e shënuar mbrëmë në Bernabeu ka arritur të futet në top 10 golashënuesit më të mirë në histori të El Clasico.

Ai është më i miri në botë për momentin, dhe në moshën 23 vjecare është futur ...në top 10 golashënuesit më të mirë në El Clascio. Po vazhdoj me këtë ritëm shumë shpejtë do të jetë në maje të listës.

Messi deri me tani ka shënuar plotë 10 gola në El Clasico dhe mbanë vendin e nëntë në listë, duke lënë mbrapa Luis Suarezin, Ivan Zamoranon, Santiago Bernabeun e shumë emra të mëdhenjë.

Listë i prinë Alfredo di Stefano me 18 gola të shënuar ndërsa i dyti është Raul Gonzalez me 15 gola.

Lista e Top 10 golashënuesve më të mirë në El Clasico:
# Lojtari Ekipi Golat
1 Alfredo di Stéfano R.Madrid 18
2 Raúl R.Madrid 15
3 César Barcelona 14
3 Francisco Gento R.Madrid 14
3 Ferenc Puskás R.Madrid 14
6 Santillana R.Madrid 12
7 Hugo Sánchez R.Madrid 10
7 Juanito R.Madrid 10

7 Lionel Messi Barcelona 10

10 Estanislao Basora Barcelona 9
1/25/2012 12:18:52 pm

Thank you for details

Reply
1/26/2012 12:58:01 am

Thanks for data

Reply
1/26/2012 08:22:18 am

Appreciate your data

Reply
1/26/2012 09:27:42 am

will be restored shortly

Reply
Leos
3/10/2012 12:37:40 am

THX for info

Reply
3/10/2012 09:05:50 am

Thanks for details

Reply

Nice one info, thx

Reply
3/21/2012 03:18:59 pm

Appreciate your details

Reply
3/23/2012 05:12:04 am

Thanks for data

Reply
3/31/2012 08:28:57 am

will come back soon

ReplyLeave a Reply.