Pique:Reali nuk luajti futboll - F.C Barcelona
 
Picture
Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, ka kritikuar Real Madridin rreth lojës së mbrëmshme, duke thënë se të zgjedhurit e Jose Mourinhos nuk përpiqeshin të luanin futboll.Klubi katalanas shënoi fitore 2-0 ndaj klubit madrilen në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve me të dy golat e shënuar nga Lionel Messi.

“Ata mendojnë se e vetmja rrugë për të na ndaluar neve është të luajnë këtë lloj futbolli. Ata nuk donin të luajnë futboll, ata nuk donin ta mbanin topin”.

“Kartoni i kuq ishte karton i kuq. Ai [Pepe] reagoi vërtet keq dhe për Daniel Alves kjo mund të ishte shumë e dhimbshme dhe pas kësaj kishte edhe një reagim tjetër, mendoj Marcelo ndaj Pedro – edhe ajo ishte karton i kuq”.

“Arbitri nuk e pa atë, por mendoj se ne përfundimisht jemi të kënaqur me fitoren dhe kemi bërë një hap të mirë për të shkuar drejt finales”, ka thënë Pique

1/24/2012 22:58:24

Thank you for info

Reply
1/25/2012 12:35:03

THX for info

Reply

Nice one info, thanks

Reply
1/28/2012 02:15:50

Great info, thx

Reply
2/6/2012 06:25:19

Many thanks for information

Reply

Great info, thx

Reply
3/23/2012 03:28:31

Great info, thx

Reply
3/30/2012 19:57:36

will be restored quickly

ReplyLeave a Reply.